GTS Central Europe posiluje akvizicí Dial Telecom své aktivity na Slovensku

14.09.2010 - GTS Novera

Společnost GTS Central Europe (GTS), telekomunikační operátor a poskytovatel služeb datových center v regionu střední a východní Evropy, koupila slovenského operátora Dial Telecom a.s. Jeho zákaznická báze a vlastní metropolitní optická síť v Bratislavě významně rozšíří možnosti GTS Slovakia při poskytování služeb zákazníkům po celém Slovensku. Dial Telecom poskytuje na Slovensku kompletní portfolio hlasových, datových a internetových služeb. Akvizice posílí pozici skupiny GTS nejen na Slovensku, ale v rámci celého regionu střední a východní Evropy. Zákazníci a produkty společnosti Dial Telecom budou integrovány do stávajících aktivit skupiny GTS na Slovensku a vznikne tak hráč s celkovými ročními tržbami dosahujícími téměř 50 milionů EUR.

„Tato akvizice povede k další konsolidaci slovenského telekomunikačního trhu a zároveň posiluje naši pozicivedoucího operátora a významného hráče poskytujícího služby firemním zákazníkům na trhu střední a východníEvropy. Po nedávných akvizicích v Rumunsku a Maďarsku v tomto roce tak skupina GTS potvrzuje své postavenívedoucího konsolidátora v regionu,“ řekl Adam Sawicki, generální ředitel skupiny GTS.

Tato fúze přinese firemním zákazníkům skupiny GTS novou a širší nabídku služeb s vyšší kvalitou a umožní společnosti se efektivněji zaměřit na specifické požadavky zákazníků i významné rozšíření stávající metropolitní optické sítě v Bratislavě.společnosti GTS Slovakia, Dial Telecom a eTel Slovensko (zakoupený společností Dial Telecom v roce 2008) byly prvními telekomunikačními operátory, kteří po monopolu nabídli hlasové služby. Tyto tři firmy významně přispěly k růstu, vývoji a liberalizaci slovenského fixního telekomunikačního trhu. „Tato kombinace je významným mezníkemslovenskéhotelekomunikačního trhu. Našim zákazníkům nabídne sjednocená firma celou řadu výhod, rozšířenou nabídku služeb, lepší odbornost zákaznického servisu a širší infrastrukturu,“ řekl Stanislav Molčan, generální ředitel GTS Slovakia.

Dial Telecom působí na slovenském trhu od roku 2000 a nabízí kompletní portfolio hlasových, datových a internetových služeb včetně housingu serverů. V roce 2008 firma koupila telekomunikačního operátora eTel Slovensko.

„Dial Telecom využije zdrojů získaných z prodeje svých slovenských aktivit k posílení své pozice na českém telekomunikačním trhu a plánuje podílet se aktivněji na jeho konsolidaci. Vidíme velký potenciál dalšího růstu v České republice, kde v současnosti disponujeme jednou z největších telekomunikačních infrastruktur,“ řekl Zdeněk Sivek, předseda představenstva Dial Telecom

Novinky

Co se u nás děje

GTS dodá hlasové a mezinárodní VPN služby britské společnosti Penzias zajišťující správu technologií

26.06.2012
Skupina GTS Central Europe (GTS), přední telekomunikační operátor s vlastní sítí ve střední a východní Evropě, vytvoří v Polsku, Rumunsku a Maďarsku virtuální privátní síť (VPN) a zajistí hlasové služby firmě Penzias – britské společnosti spravující telekomunikační systémy pro kancelářské budovy.

Řešení GTS Data Storage získalo ocenění IT Produkt 2012

18.06.2012
Řízené úložné řešení pro lepší zabezpečení a spolehlivější správu dat GTS Data Storage, které nabízí telekomunikační operátor a poskytovatel služeb datových center GTS Czech, se dostalo do nejužšího výběru nejlepších letošních novinek a získalo ocenění IT Produkt 2012.

GTS spouští novou službu videokonferencí v HD kvalitě, dostupnou kdykoli a kdekoli; Platforma Vidyo přináší škálovatelný systém telepresence jak velkým, tak malým a středním firmám

14.06.2012
Skupina GTS Central Europe (GTS), přední telekomunikační operátor s vlastní sítí ve střední a východní Evropě, spouští novou službu GTS Videokonference.
Copyright © 2009 Communica s.r.o., všechna práva vyhrazena
Realizace: HyperMedia, a.s., www.hypermedia.cz
Partneři: BestSite s.r.o.
TOPlist
TOPlist