GTS Czech spouští GTS Media Line, nové řešení pro šíření médií

30.05.2011 - GTS Czech

Telekomunikační operátor GTS Czech dnes uvedl v České republice na trh novou profesionální službu určenou pro distribuci médií. Služba GTS Media Line nabízí nové, pro média optimalizované prostředí pro přenos řady formátů včetně HDTV, které zároveň odpovídá všem specifickým požadavkům současného mediálního průmyslu. Mezi ty patří například standardizované mediální rozhraní či bezztrátová redundance. GTS poskytuje vlastní systém pro komplexní správu řešení s garantovaným SLA jako jedním ze základních prvků této služby. GTS Media Line je nabízena jak pro stálé využití, tak pro příležitostné multimediální přenosy.

„Produkt GTS Media Line revolučně mění zažité způsoby přenosu mediálního obsahu a s tím související obchodní model. Mediální průmysl se rozvíjí dramaticky rychle a trendy jako například digitalizace, HD rozlišení, 3D obsah a nové techniky výroby obsahu logicky nachází svoji odezvu i v našem produktovém portfoliu.” řekl Pavel Brabenec, ředitel marketingu GTS Czech. „Kvalita přenosu, velká flexibilita šířky pásma i stabilita služby jsou nejen zásadními faktory pro kvalitu média, ale představují také hlavní výhody našeho nového řešení. Služba navíc našim zákazníkům umožňuje snížit náklady na přenos médií.
Služba GTS Media Line je speciálně přizpůsobená požadavkům mediálního průmyslu.“Služba GTS Media Line je určena k širokému využití. Typickou situací je zajištění přenosu mediálního obsahu z výrobních studií do vysílacích stanic s lokálním, celostátním i mezinárodním dosahem. Služba může být využita i k propojení produkční společnosti s televizními studii nebo dalšími produkčními společnostmi či k vzájemnému propojení televizních studií. Dále je možné realizovat například spojení televizních studií se sportovními stadiony, koncertními sály či jinými prostory pro jednorázové události.

Služba je založená na unikátní certifikované technologii Ethernetu operátorské třídy, která byla obohacena o všechny specifické požadavky mediálního průmyslu, jak na zařízeních u zákazníka, tak na úrovni páteřní sítě. Využívá standardizované rozhraní, podporuje řadu formátů, jako například SD a HD, komprimované i nekomprimované formáty, nabízí flexibilní širokopásmové rozmezí od 2 Mb/s do 10 Gb/s, variantně bezztrátovou redundanci a garantované SLA. Provoz služby GTS Media Line je podporován zkušeným týmem techniků GTS, kteří jsou připraveni vše odborně konzultovat a vytvořit individuální řešení.
Páteřní síť skupiny GTS nabízí svým zákazníkům bezkonkurenční kapacitu a spolehlivý územní dosah napříč regionem střední Evropy včetně České republiky, Maďarska, Polska, Rumunska a Slovenska. V dalších zemích je služba GTS Media Line zajištěna ve spolupráci s vybranými smluvními operátory skupiny GTS.

 

Novinky

Co se u nás děje

GTS dodá hlasové a mezinárodní VPN služby britské společnosti Penzias zajišťující správu technologií

26.06.2012
Skupina GTS Central Europe (GTS), přední telekomunikační operátor s vlastní sítí ve střední a východní Evropě, vytvoří v Polsku, Rumunsku a Maďarsku virtuální privátní síť (VPN) a zajistí hlasové služby firmě Penzias – britské společnosti spravující telekomunikační systémy pro kancelářské budovy.

Řešení GTS Data Storage získalo ocenění IT Produkt 2012

18.06.2012
Řízené úložné řešení pro lepší zabezpečení a spolehlivější správu dat GTS Data Storage, které nabízí telekomunikační operátor a poskytovatel služeb datových center GTS Czech, se dostalo do nejužšího výběru nejlepších letošních novinek a získalo ocenění IT Produkt 2012.

GTS spouští novou službu videokonferencí v HD kvalitě, dostupnou kdykoli a kdekoli; Platforma Vidyo přináší škálovatelný systém telepresence jak velkým, tak malým a středním firmám

14.06.2012
Skupina GTS Central Europe (GTS), přední telekomunikační operátor s vlastní sítí ve střední a východní Evropě, spouští novou službu GTS Videokonference.
Copyright © 2009 Communica s.r.o., všechna práva vyhrazena
Realizace: HyperMedia, a.s., www.hypermedia.cz
Partneři: BestSite s.r.o.
TOPlist
TOPlist